BEZPIECZNE FERIE-LEKCJA BIBLIOTECZNA
Dnia 13 lutego przeprowadzone zostały w naszej bibliotece zajęcia związane ze zbliżającymi się feriami zimowymi. Ferie zimowe to czas odpoczynku, zabawy, rozwijania swoich zainteresowań. Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa. W czasie zimy dochodzi do wielu nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń, których można byłoby uniknąć. Nie ważne gdzie te ferie dzieci spędzając, czy na zimowisku czy w domu, ważne aby przestrzegały jasno określonych zasad. W takcie zajęć uczniowie klasy 0 ze Szkoły Podstawowej Nr5 dowiedzieli się jak bezpiecznie spędzać czas na dworze podczas zimowych zabaw. Wiedzą że, muszą ubierać się stosownie do warunków panujących na dworze. Sporty zimowe uprawiać tylko w miejscach do tego wyznaczonych - jeżdżąc na łyżwach, korzystają ze specjalnie przygotowanych lodowisk, zjeżdżając na sankach wybierają miejsca oddalone od jezdni. Ponieważ zimą szybko zapada zmrok, aby być widocznym na drodze muszą nosić odblaski. Podczas zajęć dzieci wysłuchały bajki z teatrzyku Kamishibai, pt.”Kocham Cię jeżyku”, obejrzały bajkę z cyklu Masza i Niedźwiedź oraz brały udział w zabawie ruchowej.

Pracownik MBP Filia Wiślana
Link do galerii: https://www.facebook.com/photo/?fbid=1333040345520277&set=pcb.1333042668853378



















